Tehnician în ingineria mecanică

vor 3 Wochen

Munich, Bayern, Deutschland GLOBALIS SERVICES ROMANIA Vollzeit
Globalis Industrial Services GmbH Germania angajeaza pe teritoriul Germaniei

Cerintele rolului:

• Absolvent liceu / scoala profesionala cu profil tehnic

• Abilitati de folosire a documentatiei tehnice

• Cunostinte bune de electrica, mecanica, pneumatica si hidraulica

• Experienta relevanta in activitati de mentenanta

• Constiinciozitate, rigurozitate, gandire tehnica

Capacitate de lucru in echipa
Certificat de calificare sau experienta care poate fi dovedita si e relevanta in domeniu, de minim 1 an

Cazier fara mentiuni inscrise
Conditie fizica buna
Disponibilitate de a oferi informatiile necesare pentru verificarile de securitate

Disponibilitate de a astepta aproximativ 2 luni pana la aprobarea dosarului

Responsabilitati cheie:

• Asigura buna functionalitate a echipamentelor si utilajelor de productie.

• Executa reparatiile electrice, mecanice, pneumatice si hidraulice a masinilor si echipamentelor din productie conform instructiunilor de lucru si a procedurilor in vigoare.

• Executa toate lucrarile de intretinere preventiva, reparatii curente si capitale ale masinilor si instalatiilor

• Verifica zilnic masinile si instalatiile si remediaza de urgenta toate deficientele mecanice, electrice, pneumatice, hidraulice

• Inregistreaza interventiile la care a participat in istoricul utilajului / raport de tura

• Inregistreaza in timp real piesele necesare la reparatiile echipamentelor din productie in fisele de monitorizare piese

Avantaj:

limba germana nivel mediu
permis conducere cat. B

Beneficii oferite:

Contract individual de munca pe perioada nedeterminata, semnat cu angajatorul german

Diurna in valoare de 28 euro net/zi lucratoare;
Cazare gratuita
Transport asigurat gratuit
Investigatii si analize medicale (gratuit)
Salariu competitiv, minEuro net/luna, in functie de specializare si de nivelul de limba germana
Mediu de lucru sigur
Oportunitati de dezvoltare profesionala si personala;

Daca esti hotarat/a ne poti transmite un CV chiar acum. Sunt acceptate doar candidaturile care corespund cerintelor din anunt si contin formularul atasat completat.